Register Guidelines E-Books Today's Posts Search

Go Back   MobileRead Forums > E-Book Software > Calibre > Plugins

Notices

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02-10-2022, 07:10 AM   #136
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Tytuł: Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
Autor nieistotny: Claire North


Wyszukanie calibre:
https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...9ego%20Augusta

Poprawne wyszukanie:
https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...7ego%20Augusta


Code:
calibre, version 5.36.0
BŁĄD: Brak pasujących wyników: <p>Nie udało się znaleźć żadnej książki pasującej do zapytania. Spróbuj podać <b>mniej szczegółowe</b> dane. Możesz na przykład podać tylko nazwisko autora i jedno słowo z tytułu.<p>Aby zobaczyć więcej informacji, naciśnij „Pokaż szczegóły”.

Running identify query with parameters: 
{'title': "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta", 'authors': ['Claire North'], 'identifiers': {}, 'timeout': 30} 
Using plugins: LubimyCzytac (2, 2, 21) 
The log from individual plugins is below 

****************************** LubimyCzytac (2, 2, 21) ****************************** 
Found 0 results 
Downloading from LubimyCzytac took 1.4987826347351074 
--- START ---

Title: Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
Authors: ['Claire North']

Zapytanie: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=North%20Pierwszych%20pietnascie%20zywotow%20Harry%E2%80%99ego%20Augusta
No matches found. Now a few more tries using only the title and authors, then only the title.
---
BECKY -- test # 0: Title only (without authors)...
T0=Pierwszych pietnascie zywotow Harry'ego Augusta
--- START ---

Title: Pierwszych pietnascie zywotow Harry'ego Augusta
Authors: None

Zapytanie: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=Pierwszych%20pietnascie%20zywotow%20Harry%E2%80%99ego%20Augusta
No matches found. Now a few more tries using only the title and authors, then only the title.
LAST
No matches found with query: 'https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=Pierwszych%20pietnascie%20zywotow%20Harry%E2%80%99ego%20Augusta' 

******************************************************************************** 
The identify phase took 1.62 seconds 
The longest time (1.498783) was taken by: LubimyCzytac 
Merging results from different sources 
We have 0 merged results, merging took: 0.00 seconds

To może pomoże, wiem że wiesz lepiej
Code:
def change_txt_to_url(orginal_url):
    url = orginal_url.encode('utf-8')
    url = "https://www.storytel.com/pl/pl/szukaj-" + urllib.parse.quote(url, safe='')
    return url
superpawko is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2022, 07:20 AM   #137
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Tytuł: Droga Steve'a Jobsa
Autor: Brent Schlender & Rick Tetzeli

przez przęglądarke: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...ve%27a%20Jobsa

calibre: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...80%99a%20Jobsa
superpawko is offline   Reply With Quote
Advert
Old 02-10-2022, 10:20 AM   #138
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 695
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Już tłumaczę…

Nie da się tego zrobić w prosty sposób
Pamiętasz swoje zgłoszenie?

Stara wersja w tym przypadku zadziałałaby poprawnie, bo w serwisie LC książka ma zapisany zły, prosty apostrof ('), a powinna mieć taki ładny (’), typograficzny.

Nawet w komentarzu do kodu sobie zapisałam:

Quote:
Naprawiamy apostrof, licząc na to, że w LC będzie poprawnie
Niestety, w bazie LC nie ma konsewkwencji w zapisie apostrofów (i nie tylko). Z pewnością nie jest to wina samego serwisu, ale osób, które dodają książki byle jak.
Gdyby w serwisie były tylko książki z dobrymi apostrofami to aktualna wersja działałaby idealnie.

Nie chciaam robić niepotrzebnych zapytań do serwisu, więc przypadki z apostrofem załatwiłam w wersji 2.2.22 w sposób bardziej drastyczny, ale – mam nadzieję – działający.

Co do fragmentu kodu to niestety nie pomoże, bo to już się dzieje od pierwszej wersji wtyczki.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2022, 10:28 AM   #139
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Quote:
Originally Posted by BeckyEbook View Post
Już tłumaczę…

Nie da się tego zrobić w prosty sposób
Pamiętasz swoje zgłoszenie?

Stara wersja w tym przypadku zadziałałaby poprawnie, bo w serwisie LC książka ma zapisany zły, prosty apostrof ('), a powinna mieć taki ładny (’), typograficzny.

Nawet w komentarzu do kodu sobie zapisałam:



Niestety, w bazie LC nie ma konsewkwencji w zapisie apostrofów (i nie tylko). Z pewnością nie jest to wina samego serwisu, ale osób, które dodają książki byle jak.
Gdyby w serwisie były tylko książki z dobrymi apostrofami to aktualna wersja działałaby idealnie.

Nie chciaam robić niepotrzebnych zapytań do serwisu, więc przypadki z apostrofem załatwiłam w wersji 2.2.22 w sposób bardziej drastyczny, ale – mam nadzieję – działający.

Co do fragmentu kodu to niestety nie pomoże, bo to już się dzieje od pierwszej wersji wtyczki.
Tak myślałem że to już było. Sądziłem również że jest to po części kwestia polskich znaków.

bo po wyrzuceniu znaku specjalnego "'" LS zwraca poprawną książkę:

https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...yego%20Augusta

Last edited by superpawko; 02-10-2022 at 10:31 AM.
superpawko is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2022, 12:10 PM   #140
asymon
Junior Member
asymon began at the beginning.
 
asymon's Avatar
 
Posts: 4
Karma: 10
Join Date: Oct 2011
Device: KO2/PW4
Przede wszystkim wielkie dzięki za zajęcie się wtyczką LC, od razu prawie wszystko działa, łącznie z dodatkiem METAmover. Przy okazji okazała się dobrym narzędziem do uzupełniania ubytków w bazie LC

Dlaczego więc piszę "prawie" i zawracam głowę?

1) Jeśli wybieram opcję "Szybkie dopasowanie" (ustawienia jak na pierwszym obrazku) wtyczka działa, pobiera dane, ale pomija pola "Wydawca" i "Języki" (efekt jak na drugim obrazku, pomalowałem pola po lewej dla jasności). Wybrałem książkę która ma w bazie tylko jedno wydanie. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4910...yberprzestepce

Co ciekawe, na przetestowane kilkadziesiąt tytułów, pole "Języki" wypełniło się w książce "Heretycy" G.K. Chestertona, znaczniki: lubimyczytac:73137, isbn:8392120051.

2) Jeśli zaznaczę pole "Jeśli w metadanych instnieje identyfikator LC , sugeruj inne wydania książki" w ustawieniach wtyczki, to po spełnieniu tego warunku, np. przy drugim pobraniu metadanych książki, pojawia się okno z dwiema okładkami (jedna nad drugą), które nie reaguje na klikanie i nie daje się zamknąć. Główne okno programu Calibre działa, mogę je zamknąć. Po chwili pojawia się systemowy komunikat "Okno Wybierz wydanie nie odpowiada". To samo dzieje się*przy próbie pobrania samej okładki.


Wersja Calibre 5.26.0, wtyczki 2.2.22 (jak na obrazku). Używam debiana 11.2, python 3.8.8 Anaconda. Postaram się sprawdzić, czy w Windows 10 jest tak samo.

Załączam link do zrzutów ekranu, wstawione bezpośrednio rozwalają komentarz.
https://imgur.com/a/9fbwAoA
asymon is offline   Reply With Quote
Advert
Old 02-12-2022, 12:14 PM   #141
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 695
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Dzięki za zgłoszenie. Sprawdzę to dokładnie.

EDIT #1.
Ad 1. Nie potwierdzam. Zainstalowałam Debiana 11.2 + Calibre 5.36.0. Python był standardowy 3.9.2.
Pobieranie wydawnictwa i języka działa w każdej ze sprawdzanych książek.

Ad 2. Niestety potwierdzam. U mnie jest nawet gorzej, bo okienko wyboru wydania jest całkiem czarne
Na razie nie mam pojęcia, na czym polega problem, ale jeśli czegoś się dowiem to opublikuję poprawkę. Niestety, nie jestem kobietą linuksową i te wszystkie zależności oprogramowania mnie przerażają. Dodając do tego błędy w Qt – kosmos.

Postaram się zainstalować betę 5.99.7, która jest oparta na Qt6 i może tam będzie lepiej.
Osobiście korzystam z najnowszej bety w Windows 10 i praktycznie wszystko działa (a dokładniej działają te funkcje, z których korzystam).

Wiem, że nie są to dobre wiadomości, ale na razie tak wygląda sytuacja.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Debian 11.2-2022-02-12-19-08-39.png
Views:	107
Size:	160.9 KB
ID:	192291   Click image for larger version

Name:	Debian 11.2-2022-02-12-19-09-27.png
Views:	100
Size:	524.4 KB
ID:	192292   Click image for larger version

Name:	Debian 11.2-2022-02-12-19-22-40.png
Views:	96
Size:	608.4 KB
ID:	192293  

Last edited by BeckyEbook; 02-12-2022 at 03:06 PM.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 02-14-2022, 03:14 AM   #142
asymon
Junior Member
asymon began at the beginning.
 
asymon's Avatar
 
Posts: 4
Karma: 10
Join Date: Oct 2011
Device: KO2/PW4
Dzięki za sprawdzenie. Ja w innej instalacji linuksa (Ubuntu 20.04.3) i w Windows 10 mam niestety to samo w pkt. 1. Może to coś w mojej konfiguracji, będę jeszcze próbował na systemie z zupełnie świeżą instalacją Calibre.

Za to faktycznie pkt. 2 zależy od systemu, bo w W10 wszystko działa, a w ubuntu to samo co w debianie, czasem też jest ten czarny ekran.
asymon is offline   Reply With Quote
Old 02-14-2022, 05:40 AM   #143
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 695
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
@asymon. Jeśli punkt 1 nie działa w Windows 10 to podeślij mi przez prywatną wiadomość plik dziennika (log) podczas pobierania metadanych książki, w której nie pobierają się język i wydawnictwo. Sprawdzę to, bo u mnie po prostu działa (sprawdzałam na różnych systemach).

Punkt 2 może wynikać z mojej niewiedzy. To zwykłe okienko QDialog, ale może w przypadku niektórych dystrybucji niezbędne są tajemnicze zaklęcia, aby nie pojawiało się czarne okienko? Nie mam pojęcia. Szukałam w sieci podobnych problemów i nie znalazłam nic pasującego.
Na razie wdrożyłam drastyczny sposób, aby ta opcja w konfiguracji była wyszarzona (nieaktywna) przy niektórych dystrybucjach, ale nie chciałabym dyskryminować użytkowników w ten sposób. Jeśli znajdę rozwiązanie (lub ktoś mi je podpowie) to opcja wróci dla wszystkich.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 04:36 AM   #144
radekama
Junior Member
radekama began at the beginning.
 
Posts: 6
Karma: 10
Join Date: Sep 2021
Device: Kindle
Witam
Wtyczka nie działa.
Linux Mint
Calibre 5.42.0
Wtyczka LC 2.2.22
Pozdrawiam
radekama is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 04:48 AM   #145
radekama
Junior Member
radekama began at the beginning.
 
Posts: 6
Karma: 10
Join Date: Sep 2021
Device: Kindle
calibre, version 5.42.0
BŁĄD: Brak pasujących wyników: <p>Nie udało się znaleźć żadnej książki pasującej do zapytania. Spróbuj podać <b>mniej szczegółowe</b> dane. Możesz na przykład podać tylko nazwisko autora i jedno słowo z tytułu.<p>Aby zobaczyć więcej informacji, naciśnij „Pokaż szczegóły”.

Running identify query with parameters:
{'title': 'Zaginieni', 'authors': ['Jane Casey'], 'identifiers': {'isbn': '9788376484785', 'lubimyczytac': '72359'}, 'timeout': 30}
Using plugins: LubimyCzytac (2, 2, 22)
The log from individual plugins is below

****************************** LubimyCzytac (2, 2, 22) ******************************
Found 0 results
Downloading from LubimyCzytac took 0.219984769821167
--- START ---

Title: Zaginieni
Authors: ['Jane Casey']

lubimy_czytac_id exists. Not looking for other editions.
------------------------------- BEDA PARSOWANE -------------------------------
LubimyCzytac.pl url: 'https://lubimyczytac.pl/ksiazka/72359/ksiazka'
--------------------------------- PARSOWANIE ---------------------------------
BECKY INFO: Found title: Zaginieni

************************************************** ******************************
The identify phase took 0.41 seconds
The longest time (0.219985) was taken by: LubimyCzytac
Merging results from different sources
We have 0 merged results, merging took: 0.00 seconds
radekama is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 05:14 AM   #146
bravosx
Connoisseur
bravosx began at the beginning.
 
Posts: 99
Karma: 10
Join Date: Jun 2014
Location: Poland, Żory
Device: Prestigio PER3464B, Onyx Lynx, Lenovo S5000 i Tab4-8"
Potwierdzam, @Becky czy można Cię prosić o przyjrzenie się wtyczce?
Windows 10
Calibre 5.42.0
Wtyczka LC 2.2.22

Serdecznie pozdrawiam
bravosx
bravosx is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 02:47 PM   #147
Gogos
Junior Member
Gogos began at the beginning.
 
Posts: 2
Karma: 10
Join Date: Jul 2019
Device: Kindle PW2
Mam ten sam problem i taki sam błąd od 2 dni.
Gogos is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 04:24 PM   #148
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 695
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Przygotowałam wersję 2.2.25.
Jeśli coś przegapiłam i na jakiejś konkretnej książce nie działa – dajcie znać.

Last edited by BeckyEbook; 05-14-2022 at 04:34 PM.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 05:09 PM   #149
bravosx
Connoisseur
bravosx began at the beginning.
 
Posts: 99
Karma: 10
Join Date: Jun 2014
Location: Poland, Żory
Device: Prestigio PER3464B, Onyx Lynx, Lenovo S5000 i Tab4-8"
Quote:
Originally Posted by BeckyEbook View Post
Przygotowałam wersję 2.2.25.
Jeśli coś przegapiłam i na jakiejś konkretnej książce nie działa – dajcie znać.
U mnie nadal nie wyszukuje danych.
Oto raport:
calibre, version 5.42.0
BŁĄD: Brak pasujących wyników: <p>Nie udało się znaleźć żadnej książki pasującej do zapytania. Spróbuj podać <b>mniej szczegółowe</b> dane. Możesz na przykład podać tylko nazwisko autora i jedno słowo z tytułu.<p>Aby zobaczyć więcej informacji, naciśnij „Pokaż szczegóły”.

Running identify query with parameters:
{'title': 'W maratonie życia', 'authors': ['Anna H. Niemczynow'], 'identifiers': {'isbn': '9788378356301'}, 'timeout': 30}
Using plugins: LubimyCzytac (2, 2, 25)
The log from individual plugins is below

****************************** LubimyCzytac (2, 2, 25) ******************************
Found 0 results
Downloading from LubimyCzytac took 0.3733987808227539
--- START ---

Title: W maratonie życia
Authors: ['Anna H. Niemczynow']

Zapytanie: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...atonie%20zycia
Failed to parse LubimyCzytac.pl page for query
Traceback (most recent call last):
File "calibre_plugins.lubimyczytac.__init__", line 567, in identify
FileNotFoundError: [Errno 2] No such file or directory: 'D:\\Tools\\WORKSPACE\\LC\\log_rc1.html'

************************************************** ******************************
The identify phase took 0.41 seconds
The longest time (0.373399) was taken by: LubimyCzytac
Merging results from different sources
We have 0 merged results, merging took: 0.00 seconds
bravosx is offline   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 05:15 PM   #150
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 695
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Quote:
Originally Posted by bravosx View Post
U mnie nadal nie wyszukuje danych.
Pobrałeś akurat w tej sekundzie, gdy wrzuciłem na serwer wersję z tworzeniem pliku roboczego.
Pobierz jeszcze raz i powinno być OK.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
improved, lubimyczytac, plugin


Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
[Metadata Source Plugin] BOL.com (NL) Pr.BarnArt Plugins 505 12-14-2023 03:23 PM
[Metadata Source Plugin] ADLIBRIS (SE) Pr.BarnArt Plugins 49 01-11-2021 03:45 PM
[Metadata Source Plugin] LubimyCzytac [PL] jbienko1 Plugins 33 01-23-2017 06:15 AM
[Metadata Source Plugin] Bookradar idlesign Plugins 0 11-03-2014 11:44 PM
[Metadata Source Plugin] DIZZIE_NL Pr.BarnArt Plugins 7 08-11-2014 01:48 PM


All times are GMT -4. The time now is 08:42 AM.


MobileRead.com is a privately owned, operated and funded community.