Register Guidelines E-Books Today's Posts Search

Go Back   MobileRead Forums > E-Book Software > Calibre > Plugins

Notices

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05-14-2022, 05:24 PM   #151
bravosx
Connoisseur
bravosx began at the beginning.
 
Posts: 99
Karma: 10
Join Date: Jun 2014
Location: Poland, Żory
Device: Prestigio PER3464B, Onyx Lynx, Lenovo S5000 i Tab4-8"
Serdecznie dziękuję za tak szybką reakcję i poświęcony czas, teraz działa dobrze (próba na dwóch tytułach i wczytało bez oporu).

Pozdrawiam
bravosx
bravosx is online now   Reply With Quote
Old 05-14-2022, 05:28 PM   #152
Gogos
Junior Member
Gogos began at the beginning.
 
Posts: 2
Karma: 10
Join Date: Jul 2019
Device: Kindle PW2
Quote:
Originally Posted by BeckyEbook View Post
Przygotowałam wersję 2.2.25.
Jeśli coś przegapiłam i na jakiejś konkretnej książce nie działa – dajcie znać.
Dzięki wielkie, bez tej wtyczki to jak bez ręki , a to tylko dwa dni.
Gogos is offline   Reply With Quote
Advert
Old 05-15-2022, 07:29 AM   #153
radekama
Junior Member
radekama began at the beginning.
 
Posts: 6
Karma: 10
Join Date: Sep 2021
Device: Kindle
Wielkie dzięki. Jesteś super!!!!
DZIAŁA
radekama is offline   Reply With Quote
Old 07-18-2022, 12:23 AM   #154
sarinas
Member
sarinas began at the beginning.
 
Posts: 16
Karma: 10
Join Date: Jun 2021
Device: Kindle PW3
Witam. :-)
LubimyCzytac znowu coś grzebie przy stronie, bo drugi dzień mam takie komunikaty:

calibre, version 3.48.0
BŁĄD: Błąd pobierania: Nieudane pobieranie metadanych; naciśnij „Pokaż szczegóły”, by uzyskać więcej informacji.

Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\utils\ipc\simple_worker.py", line 290, in main
File "site-packages\calibre\ebooks\metadata\sources\worker.py ", line 103, in single_identify
File "site-packages\calibre\ebooks\metadata\sources\update.py ", line 85, in patch_plugins
File "site-packages\calibre\ebooks\metadata\sources\update.py ", line 41, in load_plugin
File "<string>", line 24, in <module>
ImportError: cannot import name random_common_chrome_user_agent
sarinas is offline   Reply With Quote
Old 07-18-2022, 03:47 AM   #155
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 692
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Niestety, nie ma prostego rozwiązania w samej wtyczce dla tak starej wersji calibre

Popatrz do tego wątku, gdzie wystąpił podobny problem.

Jeśli zacznie działać działać to tylko dzięki @kovidgoyal

Last edited by BeckyEbook; 07-18-2022 at 03:53 AM.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Advert
Old 07-18-2022, 09:33 AM   #156
sarinas
Member
sarinas began at the beginning.
 
Posts: 16
Karma: 10
Join Date: Jun 2021
Device: Kindle PW3
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by BeckyEbook View Post
Niestety, nie ma prostego rozwiązania w samej wtyczce dla tak starej wersji calibre

Popatrz do tego wątku, gdzie wystąpił podobny problem.

Jeśli zacznie działać działać to tylko dzięki @kovidgoyal
Witam,
...dziękuję za info.,zaraz przejrzę o co biega.
:-)

P.S
Zmieniłem rodzaj połączenia z netem (gdzie występował błąd - udostępnianie internetu z telefonu), przy wifi z restauracji - NAGLE brak problemów. :-D ?

Last edited by sarinas; 07-18-2022 at 09:36 AM.
sarinas is offline   Reply With Quote
Old 07-18-2022, 10:23 AM   #157
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 692
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Ponowne działanie może być związane z tym commitem autora.

Jeśli działa to można się tylko cieszyć.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2022, 09:27 AM   #158
NeyNey
Junior Member
NeyNey began at the beginning.
 
Posts: 2
Karma: 10
Join Date: Aug 2022
Device: none
Exclamation

Hey mam problem z wyszukiwaniem po tytułach, wtyczka dziwnie odczytuje # w tytule
Przykład: Atelier spiczastych kapeluszy #9
Wtyczka wyszukała to: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4811370/ksiazka
A ja oczekiwałam tego: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5028...ch-kapeluszy-9
NeyNey is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2022, 12:50 PM   #159
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 692
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Rozumiem problem.
Wkrótce opublikuję poprawioną wersję.

EDIT: Przygotowałam wersję 2.2.28.

Last edited by BeckyEbook; 08-04-2022 at 01:30 PM. Reason: New release
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2022, 04:07 PM   #160
NeyNey
Junior Member
NeyNey began at the beginning.
 
Posts: 2
Karma: 10
Join Date: Aug 2022
Device: none
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by BeckyEbook View Post
Rozumiem problem.
Wkrótce opublikuję poprawioną wersję.

EDIT: Przygotowałam wersję 2.2.28.
Super, dzięki!
NeyNey is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2022, 06:19 AM   #161
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
EDIT: MOMENT sam próbuje dojść o co tu chodzi!!


Hej, uzupełniam często brakujące opisy z wykorzystaniem calibredb, zostawiam Koniec komentarza książki w raz z danymi Z lubimyczytac . Problem jest z METAMOVER. Nie działa dopóki nie wejdę w edycje ksiązki dodam gdzieś 1 literkę i zapiszę. Wtedy metamover działa.



Code:
calibredb set_metadata 19254 --field comments:"<p class='description'>!ekaa!48499!eeka!</p>Premiera audiobooka: 11 września 2022<br />
Antropocen się skończył. Zaczęła się nowa era.<br />
Jest rok 2073. Po trzeciej pandemii na świecie zostało raptem kilkadziesiąt milionów ludzi. Ocieplenie klimatu spowodowało, że woda jest dobrem trudno dostępnym. Polska przypomina pustynię, na drogi wychodzą skorpiony, surykatki i oryksy. Wystraszeni ludzie pogrupowali się w małe społeczności i żyją na brzegach wysychających rzek, pochowani w zamienionych w warownie domach lub w opuszczonych miastach, szabrując mieszkania bliższych i dalszych sąsiadów. Odważnie przemierzają ten świat tylko zorganizowane i uzbrojone grupy przestępców.<br />
Dandelia, Witosz i Namir podążają na południe. Dokąd dokładnie? Na to pytanie każde z nich udzieliło by innej odpowiedzi. Witosz i Namir chcą spotkać się z Radostem & #8211; lekarzem, z którym kiedyś współpracowała Dandelia. Byli wirusologami, pracowali nad szczepionką. Nie zdążyli.<br />
Dandelia jest przekonana, że gdzieś na południu jest tama, że jeśli ją zniszczą to woda znów popłynie suchymi korytami rzek. Jednak Dandelia ma ogromne problemy z pamięcią, wszystko jej się myli, często zapomina nawet kim są jej towarzysze podróży.<br />
Czy uda im się osiągnąć cele? Na spalonej słońcem ziemi rozróżnić, kto tak naprawdę jest wrogiem, a kto przyjacielem?<br />
w rolach głównych:<br />
Dandelia & #8211; Wiktoria Gorodeckaja<br />
Namir & #8211; Andrzej Konopka<br />
Witosz & #8211; Przemysław Bluszcz<br />
w pozostałych rolach:<br />
Czesław & #8211; Krzysztof Tyniec<br />
Radost & #8211; Grzegorz Małecki<br />
Ossian & #8211; Mirosław Zbrojewicz<br />
Narrator & #8211; Krzysztof Wakuliński<br />
oraz<br />
Anna Cieślak, Beata Jewiarz, Justyna Kowalska, Antonina Żbikowska, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Adam Biedrzycki, Robert Czebotar, Maciej Jabłoński, Sławomir Pacek, Kami Przystał, Jakub Strach, Ilia Zmiejew, Wojciech Żołądkowicz<br />
partie wokalne & #8211; Anna Zagórska<br />
partie instrumentalne & #8211;<br />
skrzypce: Wiktoria Dettlaff<br />
muzyka elektroniczna, klarnet, fortepian: Grzegorz Łapiński<br />
reżyseria & #8211; Ewa Małecki<br />
muzyka & #8211; Grzegorz Łapiński<br />
realizacja i montaż nagrań & #8211; Aleksandra Maciaszczyk<br />
postprodukcja dźwięku, udźwiękowienie, miks i oprawa muzyczna & #8211; Szymon Orfin, Studio TORT<p id='seria'>Seria: Superprodukcje Audioteki</p>
<p id='kategoria'>Kategoria: Fantasy, science fiction</p>
<p id='slowa_kluczowe'>Słowa kluczowe: Przyszłość, Pandemia, Apokalispa, Postapo, Science-fiction, Superprodukcja, Audioteka, Sf, Audiobook, Słuchowisko, Virga, Audioserial</p>
<p id='ratingLC'>Ocena w LC: 7.36</p>
<p id='ratingLC_count'>Liczba ocen w LC: 14</p>
<p id='pierwsze_wydanie_pl'>Data pierwszego wydania w Polsce: 26.07.2022</p>
<p id='lubimyczytac'>ID: 5032862</p>"

Dodałem spację pomiędzy & i # żeby było widać zakodowane znaki.

Jeśli sama chcesz spróbować zaimportować taki komentarz to należy otworzyć okno POWERSHELL jako administrator i wpisać te dwie komendy żeby można było wklejać wieloliniowe komendy.

Remove-Module -Name PSReadline
Install-Module -Name PSReadline



Dla starszych książek, które zrobiłem pare miesięcy temu i sam edytowałem opis przez calibredb też nie działa.<

Last edited by superpawko; 10-06-2022 at 08:15 AM. Reason: Zmieniłem znaki i dalej nie działa.
superpawko is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2022, 01:29 PM   #162
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 692
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Na 99% chodzi o pojedynczy cudzysłów.
Zapisujesz np.
Code:
calibredb set_metadata 5024 --field comments:"<p id='strony'>Książka ma 312 stron.</p>"
METAmover oczekuje podwójnego cudzysłowu i właśnie taki jest zapisywany w bazie podczas ręcznej edycji metadanych.
Code:
<p id="strony">Książka ma 312 stron.</p>
Jeśli musisz mieć pojedyczne cudzysłowy to zmodyfikuj sobie kod METAmovera, aby brał pod uwagę właśnie takie.

EDIT: Wstawiaj podwójne przez \"
Czyli
Code:
calibredb set_metadata 5024 --field comments:"<p id=\"strony\">Książka ma 312 stron.</p>"

Last edited by BeckyEbook; 10-06-2022 at 01:36 PM.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2022, 04:06 AM   #163
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Nie jestem jakoś wybitne uzdolniony, sprawdziłem wczoraj różne sposoby.
No ale dziś w końcu się udało. Też mysłałem że chodzi o " ale w calibre było dobrze gdy importowałem jako ' . Niestety dziś sprawdziłem ze pomimo ze w calibre jest " po imporcie z wykorzystaniem ' to w bazie dalej jest '.


Dzięki twojej radzi znalazłem że powershell ma inne znaczki odwołania. Pomogło: <p id=\`"seria\`">


Teraz będe musiał cała baze poprawić, bo kiedyś przechodziły takie kwatki jak
<p id='"strony'>Książka ma 240 stron.</p>
<p id='"kategoria'>Kategoria: Poradniki</p>




PS: Czy istnieje możliwość zaktualizowania Ocen z LC w Calibre na teraźniejsze. ( Liczba Ocen + Ocena ). Przykład: Mam książkę która ma tylko 5 ocen , i ocenę równą 9 bo byłą to nowa książka. Teraz ta książka ma 200 ocen i ocenę równą 6,8. Sam mógłbym coś hakować na nowej bazie potem przenosić dane. Ale wole czerpać u źródła
superpawko is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2022, 05:09 AM   #164
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 692
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Prostego sposobu nie ma. Tylko ręczne poprawienie.
Sama pewnie bym odświeżyła dane z LC, ze świadomością utraty innych edycji w komentarzu.
Osobiście swoje dodatkowe notatki wpisuję w osobnym polu komentarza (własna kolumna) i wiem, że główny komentarz mogę odświeżyć w każdej chwili.

Problem jest interesujący, ale nie mam mocy przerobowych na takie usprawnienie wtyczki, aby potrafiła aktualizować tylko dane dotyczące ocen. Szybkie sprawdzenie pokazuje, że prawie na pewno musiałaby to być osobna wtyczka, która ma dostęp tylko do identyfikatorów i komentarzy, gdyż domyślnie wszystkie wtyczki pobierające metadane aktualizują mnóstwo danych, łącznie z autorami i tytułem.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2022, 08:44 AM   #165
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Hmm no tak racja temat złożony.

Faktycznie wtyczka która sprawdzała by czy książka ma id lubimyczytać, jeśli tak to niech pobierze nowa ocenę i ilość ocen i wrzuci ją do odpowiedniej kolumny była by najprostrzym rozwiązaniem.

Nic pilnego zawsze mogę raz do roku na kopii bazy wygenerować nowe oceny i je potem przenieść do normalnej bazy przez sql, czy Calibredb.


Dziękuje jeszcze raz bardzo za pomoc.
superpawko is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
improved, lubimyczytac, plugin


Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
[Metadata Source Plugin] BOL.com (NL) Pr.BarnArt Plugins 505 12-14-2023 03:23 PM
[Metadata Source Plugin] ADLIBRIS (SE) Pr.BarnArt Plugins 49 01-11-2021 03:45 PM
[Metadata Source Plugin] LubimyCzytac [PL] jbienko1 Plugins 33 01-23-2017 06:15 AM
[Metadata Source Plugin] Bookradar idlesign Plugins 0 11-03-2014 11:44 PM
[Metadata Source Plugin] DIZZIE_NL Pr.BarnArt Plugins 7 08-11-2014 01:48 PM


All times are GMT -4. The time now is 01:54 AM.


MobileRead.com is a privately owned, operated and funded community.