Register Guidelines E-Books Today's Posts Search

Go Back   MobileRead Forums > Miscellaneous > Flea Market

Notices

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01-09-2021, 03:29 AM   #1
Anghirrim
Seeking for Graal
Anghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipse
 
Posts: 92
Karma: 8088
Join Date: Jul 2013
Location: France
Device: Kobo Glo HD
Looking for any 7.8" or 8" reader (Kobo, Pocketboot/Vivlio or Tolino)

Hello,

Just looking for:

- Preferably ==>
- Kobo Aura One
- Pocketbook/Vivlio Inkpad3

- Alternatively ==>
- Kobo Forma
- Tolino Epos 2

I am living in France, so better from France and/or any low cost tracked shipping country in Europe.

Hacked or not, I don't really care, as long as I know what has been done on the device. Physically in good condition.

Thanks in advance!

Last edited by Anghirrim; 01-13-2021 at 02:39 PM.
Anghirrim is offline   Reply With Quote
Old 01-13-2021, 02:39 PM   #2
Anghirrim
Seeking for Graal
Anghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipseAnghirrim can illuminate an eclipse
 
Posts: 92
Karma: 8088
Join Date: Jul 2013
Location: France
Device: Kobo Glo HD
Closed!! Went for the Forma
Anghirrim is offline   Reply With Quote
Advert
Reply


Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
[Closed] Calibre 4 Ebook Reader -- Don't Show "Next," "Previous" Triangles nkormanik Calibre 49 01-18-2020 02:22 PM
Closest output profile to Kobo Forma in "Convert Book" dialog is "Kobo Reader" but.. droopy Devices 6 10-13-2019 10:52 PM
CSS files not always "recognized" in tolino page SimoneMSR Devices 1 12-15-2017 07:36 AM
Tolino Shine - a new HD 6", front lit, reader with Android from Germany kacir News 60 12-12-2014 01:55 AM
There are "RSS reader" and "mail client" hacks for kobo? Seninha Kobo Reader 2 09-30-2014 11:02 PM


All times are GMT -4. The time now is 09:52 AM.


MobileRead.com is a privately owned, operated and funded community.