Register Guidelines E-Books Today's Posts Search

Go Back   MobileRead Forums > E-Book Software > Calibre > Plugins

Notices

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09-21-2021, 07:19 AM   #76
MartinSnow77
Junior Member
MartinSnow77 began at the beginning.
 
Posts: 1
Karma: 10
Join Date: Sep 2021
Device: Kindle paperwhite 4
U mnie to samo, też korzystam z t-Mobile, ale zmiana dostawcy internetu to nie rozwiązanie, tym bardziej że na poprzednich wersjach działało. Można gdzieś pobrać wcześniejszą wersje wtyczki? jakiś github?.


PHP Code:
****************************** LubimyCzytac (226) ****************************** 
Found 0 results 
Downloading from LubimyCzytac took 1.8614277839660645 
--- START ---

TitlePromyczek
Authors
: ['Kim Holden']

Zapytanie: [url]https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiazki?phrase=Holden%20Promyczek[/url]

Parsing result 1: <Element div at 0x7f50cce97180
BECKY INFONazwisko autora=['holden']
BECKY INFONazwisko orig autora=['holden']
[
1Original titlepromyczek,
    
Titlepromyczek,
    
Original authors: ['kim holden'],
    
Hidden authorsNone,
    
Authors:['kim holden'],
    
Book url: [url]https://lubimyczytac.pl/ksiazka/298876/promyczek[/url]
[1matches title and authors
-------------------------------  BEDA PARSOWANE  -------------------------------
LubimyCzytac.pl   url'https://lubimyczytac.pl/ksiazka/298876/promyczek'
Failed to make details query'https://lubimyczytac.pl/ksiazka/298876/promyczek'
Traceback (most recent call last):
  
File "calibre_plugins.lubimyczytac.worker"line 90in get_details
    raw 
self.browser.open_novisit(self.urltimeout=self.timeout).read().strip()
  
File "mechanize/_mechanize.py"line 241in open_novisit
  File 
"mechanize/_mechanize.py"line 313in _mech_open
mechanize
._response.get_seek_wrapper_class.<locals>.httperror_seek_wrapperHTTP Error 503Service Temporarily Unavailable 
MartinSnow77 is offline   Reply With Quote
Old 09-21-2021, 07:25 AM   #77
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Cieszę się, że udało się rozwiązać problem, bo z cloudflare trudno wygrać. Podobny przypadek wystąpił z inną wtyczką do pobierania metadanych z FanFiction.net, tutaj link, który to trochę naświetla: https://github.com/JimmXinu/FanFicFa...-fanfictionnet

Jeśli więc problem z cloudflare będzie występował u większej liczby osób – czarno to widzę
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Advert
Old 09-21-2021, 07:28 AM   #78
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
@MartinSnow77: Powtórzę jeszcze raz – to nie jest wina wtyczki, ale dodatkowego zabezpieczenia serwisu LC przed atakami DDos. Spróbuję skorzystać z cloudscrapera, ale to sprawa przyszłości i nie pomoże w każdym przypadku.

Starsza wersja wtyczki w niczym więc nie pomoże.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2021, 03:56 AM   #79
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Na wstępie bardzo podziękuje za tak udaną wtyczkę do calibre.

Podczas wyszukiwania masowej dla metadanych często nie znajduje mi książek, ale gdy zrobie to dla każdej książki oddzielnie to wszystko jest dobrze.

Przykład: (wynik 1 książka)
Cecily von Ziegesar - Nikt nie robi tego lepiej

Przykład 2: ( wynik 2 książki , z czego 1 jest niewłaściwa, zły autor)
Cecily von Ziegesar - Tylko ciebie chcę

Przykład 3: ( wynik 1 książka)
Zygmunt Zeydler-Zborowski - Nawet umarli kłamią

Dla autora z przykładu 3, jest 0 wyników w wyszukiwaniu masowym.

Sugestia:
Może warto było by wrzucić nazwiska i imiona w listę i sprawdzać ile z nich znajduję się w liście imion i nazwisk w LC? I wyżej oceniać takie ksiązki na sugerowanej liście wyszukiwań.

Sugestia 2:
Moje umiejętności kodowania są zbyt niskie abym połapał się w tak długim kodzie wtyczki. Czy nie warto było by dorzucić wynik z biblioteki : difflib , funkcji ratio dla tytułów. I pokazywać ten współczynik zamieniony na procent dopasowania w interfejsie Calibre, jeśli oczywiście jest to możliwe. (np. w "Przejrzyj pobrane metadane").

Można by było również umieścić taki współczynik w opisie ksążki i przeniesienie go dzięki METAmover do oddzielnej kolumny, co pozwoliło by na szybkie poprawienie niepewnych dopasowań.

Wiem że dużo wymagam, są to tylko sugestie

Z góry dziękuje i pozdrawiam,
Paweł
superpawko is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2021, 04:21 AM   #80
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Dziękuję za sugestie i konkretne przykłady.

Kilka lat temu planowałam dodać coś w stylu dodatkowego „współczynnika dopasowania”, ale wtedy okazało się, że nie potrafiłam wygrać z nadrzędnym dopasowaniem wbudowanym w Calibre, który nadpisywał moje wyniki.
Jeśli tylko znajdę wolną chwilę, jeszcze raz pochylę się nad tym.

Osobiście zawsze pobieram metadane pojedynczo, zaraz po zakupie książki i dlatego mogłam mniej testować masowe pobieranie.

Becky
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Advert
Old 12-11-2021, 08:15 AM   #81
superpawko
Enthusiast
superpawko began at the beginning.
 
Posts: 30
Karma: 10
Join Date: Jul 2017
Device: pocketbook 623
Dziękuje za szybką odpowiedz. Ja używam wtyczki, do pobrania metadanych dla audioboków, które posidam. Mam ich kilkanaście tys.... Mam problemy z oczami i ciężko mi każdy tytuł sprawdzać czy pasuje Tak robie obecnie i zajmuję to 300-400 na godzinę pracy.

Jak się uda coś poprawić to super, będe wdzięczny.

Tutaj kod, który może się przydać. ( Znalazłem w internetach + moje wydziwnienia)

Code:
import difflib
red = lambda text: f"\033[38;2;255;0;0m{text}\033[38;2;255;255;255m"
green = lambda text: f"\033[38;2;0;255;0m{text}\033[38;2;255;255;255m"
blue = lambda text: f"\033[38;2;0;0;255m{text}\033[38;2;255;255;255m"
white = lambda text: f"\033[38;2;255;255;255m{text}\033[38;2;255;255;255m"

def get_edits_string(old, new):
    result = ""
    codes = difflib.SequenceMatcher(a=old, b=new).get_opcodes()
    for code in codes:
        if code[0] == "equal":
            result += white(old[code[1]:code[2]])
        elif code[0] == "delete":
            result += red(old[code[1]:code[2]])
        elif code[0] == "insert":
            result += green(new[code[3]:code[4]])
        elif code[0] == "replace":
            result += (red(old[code[1]:code[2]]) + green(new[code[3]:code[4]]))
    return result


str1 = "Sanderson Brandon - Archiwum Burzowego Światła Tom 03 - Dawca Przysięgi"
str2 = "Sanderson Brandon - Archiwum Burzowego Światła Tom 03 - Dawca Przysięgi"


from difflib import SequenceMatcher
#print(str1 + " " + str2)



str1 = "Sanderson Brandon - Archiwum Burzowego Światła Tom 03 - Dawca Przysięgi"
str2 = "Brandon Sanderson - Archiwum Burzowego Światła Tom 04 - Dawca Przysięgi"



#str1 = "Kowalski Cezary & Borek Mateusz - Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim"
#str2 = "Kowalski Cezary - Krótka piłka. Bez dyplomacji"
m = SequenceMatcher(None, str1, str2)
m.ratio()
print(str1)
print(str2)
print(get_edits_string(str1, str2))
print("m ratio: " + str(m.ratio()))
tutaj wynik tego kodu



Wiem że to nieładnie, ale czy jest szansa aby dostać nową ulepszoną wersje wtyczki przed świętami. Wtedy wiedziałbym aby zaniechać obecnej mozolnej pracy i poczekać na nową wtyczkę



PS: w masowym szukaniu szukana fraza:
tytuł = Medicus
autor = Noah Gordon

co zgadza sie idealnie z https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4890957/medicus

zamiast tego pobiera: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/1153...czyni-medicusa

okno pobranych metadynch


Moje ustawienia dla wtyczki



Pozdrawiam,
Paweł

Last edited by superpawko; 12-11-2021 at 01:49 PM.
superpawko is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2021, 09:17 AM   #82
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Poczytam to na spokojnie.

Zbyt duże obrazki psują layout forum MR, więc lepiej ich nie wstawiać jako [IMG], ale dodać jako załączniki. Naciśnij edycję postu, a potem przycisk „Go Advanced” i tam znajdziesz przycisk „Manage Attachments”, który służy właśnie do tego celu.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2021, 05:25 AM   #83
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Wypuściłam wersję 2.2.7.
Na podstawie Twoich przykładów zmieniłam domyślne funkcje, więc teraz powinni być poprawnie wyszukiwani autorzy z nazwiskami złożonymi oraz tacy z „von” lub „van” przed nazwiskiem.
Nadpisałam także funkcję, która określa ostateczną kolejność na liście ze znalezionymi książkami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyszukiwania masowego, gdy brany jest pod uwagę właśnie pierwszy z listy. Mam nadzieję, że będzie lepiej, choć zapewne nie idealnie.

Na razie proszę o przetestowanie wersji 2.2.7 i zgłaszanie ewentualnych nieprawidłości.

Last edited by BeckyEbook; 12-13-2021 at 12:50 PM. Reason: Typo
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 12-21-2021, 03:14 AM   #84
yanekyan
Junior Member
yanekyan began at the beginning.
 
Posts: 4
Karma: 10
Join Date: Dec 2013
Device: pocketbook 623
Witam,
Nie wiem czy tylko u mnie tak się dzieje, ale jeśli pole autor jest puste, wtyczka 2.2.7 nie znajduje książki. Wersja 2.2.6 znajdowała.
Pozdrawiam
yanekyan is offline   Reply With Quote
Old 12-21-2021, 06:16 AM   #85
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
O! Sprawdzę to.

EDIT: Sprawdziłam i poprawiłam. Pobierz wersję 2.2.8.

Last edited by BeckyEbook; 12-21-2021 at 06:30 AM.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 12-21-2021, 06:37 AM   #86
yanekyan
Junior Member
yanekyan began at the beginning.
 
Posts: 4
Karma: 10
Join Date: Dec 2013
Device: pocketbook 623
Pobrałem 2.2.8. Sprawdziłem, działa. Dzięki
yanekyan is offline   Reply With Quote
Old 01-16-2022, 07:06 PM   #87
greenbutton
Junior Member
greenbutton began at the beginning.
 
Posts: 5
Karma: 10
Join Date: Aug 2021
Device: Kobo Aura
Witam,
chciałem zgłosić mały błąd we wtyczce polegający na błędnym uzupełnianiu daty publikacji książki, ale dotyczy to tej daty z rubryki "Opublikowano" progamu Calibre, i co ciekawe: o ile rok wydania jest prawidło zapisany w w/w rubryce, to błąd dotoczy miesiąca wydania książki (i po najechaniu kursorem myszy także dnia) gdyż zawsze jest to styczeń roku w którym wydana została książka (np. sty 2019 lub np. sty 2021).

Data w opisie pod okładką książki jest prawidłowo pobrana z portalu LC. Podobnie jak data np. pierwszego wydania polskojęzycznego. Tutaj wszystko jest w porządku. Błąd dotyczy tylko skróconego zapisu daty (np. sty 2020) w ostatniej rubryce tabeli "Opublikowano" w programie Calibre.

Błąd ten widoczny jest także w oknie "Edytuj metadane", w pasku "Opublikowano", tam również zawsze jest styczeń roku w którym została wydana książka.

pozdrawiam, i dziękuję za wkład pracy w świetną wtyczkę
greenbutton is offline   Reply With Quote
Old 01-16-2022, 09:04 PM   #88
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Nie potwierdzam takiego błędu. Specjalnie pobrałam metadane dla 10 różnych książek i wszędzie było dobrze.

Być może oprócz wtyczki LC masz włączone także inne źródła metadanych?

Proszę podać konkretny tytuł, na którym mogę zobaczyć błędne działanie wtyczki.

Last edited by BeckyEbook; 01-17-2022 at 03:18 AM. Reason: typo
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Old 01-17-2022, 04:51 AM   #89
greenbutton
Junior Member
greenbutton began at the beginning.
 
Posts: 5
Karma: 10
Join Date: Aug 2021
Device: Kobo Aura
Przykłady błędnego uzupełniania daty wydania tytułu (tak naprawdę jest ich ogrom na ok. 30-40 ostatnio przetestowanych tytułów):
1. Leszek Błażyński - Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego | ISBN: 9788380919211 | ID lubimyczytac: 4931546 | Data wydania: 30 czerwiec 2020 {wyświetla: sty 2020}
2. Bartosz T. Wieliński - Wojna lekarzy Hitlera | ISBN: 9788326836565 | ID lubimyczytac: 4963921 | Data wydania: 14 kwietnia 2021 {wyświetla: sty 2021}
3. Beata Szady - Wieczny początek. Warmia i Mazury |ISBN: 9788380499843 | ID lubimyczytac: 4911025 | Data wydania: 4 marca 2020 {wyświetla: sty 2020}


właśnie zauważyłem coś ciekawego, a mianowicie w tytule:
Olga Szmidt - Kownacka | ISBN: 9788380494053 | ID lubimyczytac: 9788380494053
dodanym do biblioteki 6 września 2021, a więc dwie a może i trzy wersje wtyczki LC wstecz też wystąpił błąd wyświetlania daty wydania zamiast "lis 2016" jest "sty 2016",
więc to nie jest kwestia daty wydania wtyczki, bowiem w kolejnych dodanych do biblioteki tytułach ten błąd praktycznie nie występuje (niemalże normą stał się dopiero ok. 10 stycznia br. )


Tytuły gdzie metadane dot. daty wydania są wyświetlane poprawnie (zaznaczam to są wyjątki na ok. 30-40 przetestowanych tytułów):
a) Anna Wylegała - Był dwór, nie ma dworu | ISBN: 9788381913539 | ID lubimyczytac: 4985360 | Data wydania: 10 październik 2021 {wyswietla: paź 2021}
b) Hanna Faryna-Paszkiewicz - Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny | ISBN: 9788327719577 | ID lubimyczytac: 4981839 | Data wydania: 15 września 2021 {wyświetla: wrz 2021}


Warto nadmienić, że nie mam zainstalowanych innych wtyczek. Jedno co może się "gryźć" to fakt, że używam calibre 5.x na Windows 7, a jak wiadomo jest to trochę partyzantka, bo teoretycznie nie powinno się go używać na tak starym systemie... tylko dlaczego jedne tytuły są ok, a inne nie Teoretycznie wszystko powinno być błędne. A może to raczej wina lubimyczytac.pl
greenbutton is offline   Reply With Quote
Old 01-17-2022, 05:58 AM   #90
BeckyEbook
Guru
BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.BeckyEbook ought to be getting tired of karma fortunes by now.
 
BeckyEbook's Avatar
 
Posts: 704
Karma: 2180740
Join Date: Jan 2017
Location: Poland
Device: Misc
Hmmm… U mnie działa…

Naprawdę chciałabym wyłapać ten błąd. Może w dzienniku/logu jest coś, co mogłoby pomóc w namierzeniu problemu.

EDIT: Specjalnie na potrzeby testu dorwałam komputer z systemem Windows 7, zainstalowałam Calibre 5.34 i potwierdzam, że wtyczka działa poprawnie, pobiera prawidłowe daty dla każdej przetestowanej pozycji.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	test1.png
Views:	84
Size:	303.4 KB
ID:	191647   Click image for larger version

Name:	test2.png
Views:	78
Size:	407.3 KB
ID:	191648   Click image for larger version

Name:	test3.png
Views:	69
Size:	208.7 KB
ID:	191649   Click image for larger version

Name:	dziennik.png
Views:	72
Size:	29.7 KB
ID:	191650  

Last edited by BeckyEbook; 01-17-2022 at 09:59 AM.
BeckyEbook is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
improved, lubimyczytac, plugin


Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
[Metadata Source Plugin] BOL.com (NL) Pr.BarnArt Plugins 505 12-14-2023 03:23 PM
[Metadata Source Plugin] ADLIBRIS (SE) Pr.BarnArt Plugins 49 01-11-2021 03:45 PM
[Metadata Source Plugin] LubimyCzytac [PL] jbienko1 Plugins 33 01-23-2017 06:15 AM
[Metadata Source Plugin] Bookradar idlesign Plugins 0 11-03-2014 11:44 PM
[Metadata Source Plugin] DIZZIE_NL Pr.BarnArt Plugins 7 08-11-2014 01:48 PM


All times are GMT -4. The time now is 10:08 PM.


MobileRead.com is a privately owned, operated and funded community.