Register Guidelines E-Books Today's Posts Search

Go Back   MobileRead Forums > E-Book Software > Calibre > Plugins

Notices

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02-03-2021, 02:31 AM   #181
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Quote:
Originally Posted by leschek View Post
Po instalaci verze 1.4.24 mám problém s vyhledáváním obálek.
U verze 1.4.21 to funguje jak má.
No, pojďme tu situaci nějak rozmotat:
Verze 1.4.21 pluginu má VYPNUTÉ stahování obálek.
Verze 1.4.24 je má ZAPNUTÉ.
Jaké obálky se tedy stáhnou přes verzi 1.4.21?

Jakou přesně verzi Calibre máš (verze, 32/64, jazyk, který z downloadů)? Jaký OS? A poslední - jak máš nastavené "METADATA SOURCES"? = dostávám se tam tak, že na knize zmáčknu E, a dole zmačknu ozubené kolečko. Vlevo je pak výběr pluginů pro stahování obálek a jejich prioritizace. Jaké máš vybrané s jakou prioritou?
Jak vyhledáváš obálky? Přes E a "Download Cover"?
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 08:07 AM   #182
leschek
Enthusiast
leschek began at the beginning.
 
Posts: 28
Karma: 10
Join Date: Sep 2020
Device: Onyx Poke2
Quote:
Originally Posted by jindroush View Post
No, pojďme tu situaci nějak rozmotat:
Verze 1.4.21 pluginu má VYPNUTÉ stahování obálek.
Verze 1.4.24 je má ZAPNUTÉ.
Jaké obálky se tedy stáhnou přes verzi 1.4.21?
Omlouvám se, že jsem to nepopsal správně. Ve verzi 1.4.21 se mi nevyhledávají obálky z databazeknih.cz, ale vyhledávají se pomocí ostatních pluginů (kobo, amazon, google a pár dalších). Ve verzi 1.4.24 se mi vyhledává i obálka z databazeknih.cz (chvilku se točí „načítací“ ikona vyhledávání i u ostatních pluginů), ale jakmile se obálka z databazeknih.cz zobrazí, všechny ostatní vyhledávání obálek jsou přerušený a zobrazí se chybová hláška (v předchozím příspěvku). Pokud nějaký jiný plugin najde obálku rychleji než databazeknih.cz, tak i ta obálka z jiného pluginu zůstane ve výběru obálek. Protože jsou obálky z databazeknih.cz malé, tak v 99% případů používám obálku vyhledanou jiným pluginem - proto mi chování verze 1.4.24 trochu vadí a raději používám 1.4.21.

Quote:
Originally Posted by jindroush View Post
Jakou přesně verzi Calibre máš (verze, 32/64, jazyk, který z downloadů)?
Calibre 5.10.1 portable z Portableapps. Nejsem si jist jestli je to 64 nebo 32bitová verze. Nenašel jsem v Calibre info „o programu“. Používám Calibre v angličtině.

Quote:
Originally Posted by jindroush View Post
Jaký OS?
Windows 10 Pro, 20H2, 64bit

Quote:
Originally Posted by jindroush View Post
A poslední - jak máš nastavené "METADATA SOURCES"? = dostávám se tam tak, že na knize zmáčknu E, a dole zmačknu ozubené kolečko. Vlevo je pak výběr pluginů pro stahování obálek a jejich prioritizace. Jaké máš vybrané s jakou prioritou?
Ozubené kolečko mě trochu zmátlo , ale mám tam Amazon, Goodreads, Kobo, Open Library, Databázeknih s prioritou 1 a Big Book Search, Google a Google images s prioritou 2.

Quote:
Originally Posted by jindroush View Post
Jak vyhledáváš obálky? Přes E a "Download Cover"?
Obvykle přes tlačítko „Edit Metadata“ (což je vlastně E) a pak „Download Metadata“. Velmi zřídka přes „Download Cover“.
leschek is offline   Reply With Quote
Advert
Old 02-03-2021, 08:33 AM   #183
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Můžeš vyzkoušet, že chyba zmizí, když v tom "METADATA SOURCES" přestavíš Dbk na nejnižší prioritu, případně ho vypneš?
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 09:42 AM   #184
leschek
Enthusiast
leschek began at the beginning.
 
Posts: 28
Karma: 10
Join Date: Sep 2020
Device: Onyx Poke2
Když u doplňku Databazeknih zruším zatržení (zakážu ho), tak načítání obalů funguje, ale je to jako bych ho odinstaloval. Když změním prioritu (zkoušel jsem na obě strany Databazeknih 1 ostatní 7 i Databazeknih 7 a ostatní 1), tak mám pocit, že to nemá žádný vliv. Občas se nějaký obal z dalších pluginů načte, ale stejně se zobrazí chybová hláška.
leschek is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 10:38 AM   #185
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Neumím to nasimulovat. Dal jsem si do sedmiček tu verzi 5.10.1 z portableapps a žádnou chybovou hlášku mi to nepíše. Zkus mi dát příklad "vyplněného řádku" (screenshot toho Edit Metadata dialogu pro nějakou knihu, kde ti to ukazuje), který po zmačknutí "Download metadata" takto vyfailuje. Já zkusil Zrcadlový muž od Lars Kepler, najde mi to obal na Databaziknih a Goodreads a nic nefailne.
jindroush is offline   Reply With Quote
Advert
Old 02-03-2021, 12:25 PM   #186
leschek
Enthusiast
leschek began at the beginning.
 
Posts: 28
Karma: 10
Join Date: Sep 2020
Device: Onyx Poke2
Mě to dělá (předpokládám) u každé knihy - zkoušel jsem jich asi 5.

Nevím, jestli jsi myslel tohle, ale první skrýnšot je načítání obálek předtím než se objeví obálka z databázeknih:


A takhle to vypadá potom:


(obrázky by mělo jít rozkliknout na větší).
leschek is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 12:58 PM   #187
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Doplňující dotazy:
Ukaž mi, co má prosím ta kniha vyplněno předem za metadata, než zmáčkneš čudlík? Tj. autor, název, isbn apod. Nejlépe jako screenshot toho "E" edit metadata dialogu pro tu knihu.
Co je přesně v adresáři plugins, tj.
...\calibrePortable\Data\settings\config\plugins\
Já tam teď mám totok:
databazeknih.cz.zip
Goodreads.zip
Kobo Books.zip
A kde přesně je adresář calibrePortable uložen - pokud to je v users, máš v username mezeru, znaky s diakritikou (jaké) a speciální znaky?
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 01:37 PM   #188
leschek
Enthusiast
leschek began at the beginning.
 
Posts: 28
Karma: 10
Join Date: Sep 2020
Device: Onyx Poke2
Tohle jsou metadata knihy po nahrátí do Calibre (bez jejich editace):



Pluginy:



Cesta k adresáři:

C:\Users\lesek\Desktop\Portable\PortableApps\calib rePortable

Last edited by leschek; 02-03-2021 at 01:40 PM.
leschek is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 01:42 PM   #189
leschek
Enthusiast
leschek began at the beginning.
 
Posts: 28
Karma: 10
Join Date: Sep 2020
Device: Onyx Poke2
To je zvláštní, že se v té adrese udělala mezera, protože jsem to při psaní příspěvku zadával bez mezery (copy - paste) - tady je i skrýnšot:

leschek is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 01:57 PM   #190
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Já už nevím, jak dál. Mně to prostě ty obrázky stáhne ze 3 zdrojů bez chyby. Poslední možnost je, že bys mi poslal zazipovaný "calibrePortable\Data\settings\config" do mailu. (můj nick na seznamu)
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 05:11 PM   #191
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
V config\customize.py.json máš dva řádky s dbk

"DatabazeKnih.CZ": "C:\\Users\\lesek\\Desktop\\Portable\\PortableApps \\calibrePortable\\Data\\settings\\config\\plugins \\DatabazeKnih.CZ.zip",
"databazeknih.cz": "C:\\Users\\lesek\\Desktop\\Portable\\PortableApps \\calibrePortable\\Data\\settings\\config\\plugins \\databazeknih.cz.zip"

Zazálohuj si někam ten soubor a vymaž ten první řádek, kde je databáze knih napsaná "DatabazeKnih.CZ"
A přestartuj Calibre. Nějaká změna?

EDIT: Zkusil jsem to u sebe a je to přesně ono. Kurňa, a teď nevím, jestli to jde ještě nějak spravit (souvisí to se změnou kapitalizace ve verzi 1.4.20 pro Linux)

Last edited by jindroush; 02-03-2021 at 05:17 PM.
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2021, 05:35 PM   #192
leschek
Enthusiast
leschek began at the beginning.
 
Posts: 28
Karma: 10
Join Date: Sep 2020
Device: Onyx Poke2
Předně bych ti chtěl poděkovat za pomoc.
Smazání řádku pomohlo.
Předpokládám, že je to dříve zmíněný problém se zdvojováním pluginu. Proč se to ale neděje u jiných pluginů? Zkoušel jsem i plugin odinstalovat (přes tlačítko Remove Plug-in) a nainstalovat znovu a stejně se zobrazil 2x.
leschek is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2021, 03:12 AM   #193
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Problém je v tom, že původně se plugin jmenoval DatabazeKnih.CZ, kvůli problémům s velkými/malými písmenky na Linuxu jsem ho změnil na databazeknih.cz, což vyřešilo linuxový problém, ale přineslo tento problém.

A teď nevím, zda to můžu zpětně nějak spravit, nebo jestli to rozbiju ještě víc.
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2021, 05:02 AM   #194
jindroush
Connoisseur
jindroush doesn't litterjindroush doesn't litter
 
Posts: 78
Karma: 104
Join Date: Nov 2014
Device: Kindle
Dneska jsem si všiml, že DBK vypadá zase nějak jinak - pokud je tu někdo aktivní uživatel pluginu, můžete ho vyzkoušet, zda stále funguje? Tj. metadata pro českou knihu, překladovou, obrázky. Večer bych se pak podíval, zda je potřeba něco opravit.
jindroush is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2021, 08:25 AM   #195
simika
Member
simika began at the beginning.
 
Posts: 17
Karma: 10
Join Date: Sep 2017
Device: Kindle Paperwhite 3
Quote:
Originally Posted by jindroush View Post
Dneska jsem si všiml, že DBK vypadá zase nějak jinak - pokud je tu někdo aktivní uživatel pluginu, můžete ho vyzkoušet, zda stále funguje? Tj. metadata pro českou knihu, překladovou, obrázky. Večer bych se pak podíval, zda je potřeba něco opravit.

Jako stálý každodenní uživatel pluginu hlásím, že stále funguje i po nové aktualizaci Calibre
simika is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
change request, feature request


Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
[Metadata Source Plugin] BOL.com (NL) Pr.BarnArt Plugins 505 12-14-2023 03:23 PM
[Metadata Source Plugin] Webscription (Baen Ebooks) kiwidude Plugins 74 09-12-2021 08:45 AM
[Metadata Source Plugin] OnLineknihovna.cz oplis Plugins 1 10-27-2011 08:54 AM
[Metadata Source Plugin] catawiki drMerry Plugins 0 06-28-2011 08:42 PM
[Metadata Source Plugin] Antikvarium.hu **Deprecated** Daermond Plugins 0 05-27-2011 08:06 AM


All times are GMT -4. The time now is 09:19 AM.


MobileRead.com is a privately owned, operated and funded community.