Yeah, me too. I also remember a time (I was around 12, I think) when I spent three whole dollars on 10¢ gum balls (the 25¢ ones now) and tried to chew them all at once.
That would fall on the "not" side of the "good idea" line, by the way, in case anyone's wondering.
|